Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trzeszczenie plastiku - jak to zdemontować ??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Trzeszczenie plastiku - jak to zdemontować ??

    Tak jak już koledzy pisali w położeniu przełącznika na prawe lusterko steruje się tylko nim a na lewe oba dwa. To jest tak że ustawiasz sobie najpierw lewe lusterko a potem przełączasz i prawe. Jeżeli np. podczas jazdy dojdziesz do wniosku że chcesz bardziej mieć fotel pionowo lub bardziej go położyć to oba lusterka możesz sobie ustawić jednocześnie a nie każde z osobna. To są też względy bezpieczeństwa.
    A ogrzewanie lusterek działa niezależnie do ogrzewania szyby.

  • #2
    Trzeszczenie plastiku - jak to zdemontować ??

    Gdy temperatura spadał w okolice 0 w trakcie przyśpieszania na 2 biegu usłyszałem trzeszczenie/ skrzypienie plastiku. Po kilku jazdach i testach znalazłem ten plastik, trzeszczy plastikowa nakładka (ramka) wchodząca na pokrętła nawiewów (zdjęcie poniżej). Jest tam pod nią luz wyczuwalny po naciśnięciu palcem wystarczyło by coś pod nią podkleić (np. kawałek taśmy z meszkiem lub samoprzylepnej taśmy filcowej) i problem trzeszczenia/ skrzypienia ustanie. W związku z tym mam pytanie jak zdemontować nakładkę/ ramkę może ktoś ją już demontował ?
    Załączone pliki
    Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

    Komentarz


    • #3
      w OII ramkę ściągało sie od dołu, nad pokrywką popielniczki trzeba było włożyć ręke, złapać za tył ramki i pociągnać do siebie. mysle ze tu może byc podobnie.
      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

      Auto Detailing: Dream Car Studio
      (znajdź również na fb)

      Komentarz


      • #4
        Jak widać po samej ramce powinno się ją wyjmować od spodu. Sprawdzałem ją u siebie i nie wyczułem żadnego luzu.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Ralfik
          Sprawdzałem ją u siebie i nie wyczułem żadnego luzu.
          Może auto lukaszc2 jest bite i dlatego plastiki skrzypią? Żart!

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Ralfik
            Sprawdzałem ją u siebie i nie wyczułem żadnego luzu.
            Sprawdź jeszcze raz po jakiejś jeździe gdzie wnętrze Ci się nagrzeje a na zewnątrz jest zimno. Delikatnie naciśnij/ popukaj w zaznaczonych miejscach w tym miejscu drży jak np. jedziesz po (równej) kostce i przyśpieszasz np na 2 biegu. Dalej nie wiem jak to wyjąć zrobił bym z tym porządek tylko nie mogę zdemontować.
            Załączone pliki
            Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X